Tiskādu pamatskolas skolēni paplašina zināšanas graudkopībā
Cik daudz jaunu graudu šķirņu top katru gadu? Cik šķirņu top Eiropas, cik Latvijas mērogā? Atbildes uz šiem un citiem graudkopības jautājumiem aizraujošā STEM nodarbībā “Graudaugu pazīmes un radniecība – no lauka līdz laboratorijai” 25. martā noskaidroja Tiskādu pamatskolas 8. – 9. klašu skolēni.
Audzēkņi iepazina augkopības kultūru sadalījumu, noskaidroja, kas ir selekcija un kāpēc tā aizņem tik ilgu laiku. Izpētot un salīdzinot rudzus, kviešus, auzas un miežus, audzēkņi uzzināja vairāk par graudu kvalitātes rādītājiem.
Ieguvuši jaunas zināšanas, skolēni devās apskatīt LBTU Malnavas koledžas mācību telpas un laboratorijas.

STEM nodarbības tiek īstenotas ESF Plus projekta Nr. 4.2.2.1/1/25/I/001 “STEM un pilsoniskās līdzdalības norises plašākai izglītības pieredzei un karjeras izvēlei” ietvaros.



